Láska je démon II-IV.kapitola- ,,Hřísně zraněné duše najdou spásy, pokud si ji zaslouží.''

20. října 2012 v 23:44 | Maryka13 |  Povídky

Postavy: Kněz Richard/Elena/Královna Marie/chlapec
Žánr: -
Poznámky: -
Stručný děj: Elena stále nemůže zapomenout na smrt své matky a kněze Richarda sráží k zemi vlastní svědomí. Dokud Arciděkan nespatří překvapení, netušil jak velmi žárlivý byl.
******

Elena seděla na své posteli, zlomená a nešťatsná, jako slza, která stéká po tváři až k srdci. Přeci jen, jaký měl nyní život smysl bez matky? Co se nyní bude odehrávat? Vstala z malé postele, přešla k malému stolečku, který se nacházel vedle malého okénka. Kříž, který visel nad její postelí, vedl Elenu k modlitbě za duši mrtvé. Podívala se na kříž, poklekla před postel.

Její slzy dopadaly na holou, jemnou hruď, která byla, jak z nejcennějšího hedvábí. Během její modlitby, uslyšel kněz vzlyky, který stále poslouchal za jejími dveřmi.
,,Bože, odpusť mi hříchy, které jsem spáchala a zaplatila jsem za ně svou matkou. Prosím odpusť její hříchy. Smiluj se nade mnou, smiluj se nad ní.'' Její pláč, by podlomil kolena i dokonce samotnému králi Ludvíku XV. Slzy královny, nejsou totéž, jako slzy této andělské dívky, která vlastní tuto krásu. Jakmile Elena skončila s modlitbou, uplynul krátký okamžik, kdy kněz vstoupil do její pokoje, aniž by se obtěžoval zaklepat. Elena se střetla se zestárlou tváří, která na ni upřeně stále hleděla, jak na samotného Boha. Promluvil do hlobokého ticha.
,,Eleno, pokud máš nějaké přání, svěř mi ho a já už se postarám.'' Mladá kráska stále upírala pohled na tvář svého adoptivního otce, který ji nabízel pomoc. Promluvila tichým hlasem.
,,Nechovám v mém srdci jiné přání, než naposledy spatřit matku.'' Srdce Eleny stále více a více krvácelo a nedalo se zastavit. Byla to nepopsatelná muka, jenž Elena cítila od smrti matky. Kněz Richard cítil, jak mu po těle šplhá studený pot, který se stále rozléhal po každičkém svalu jeho těla. Smrt staré matky měl na svědomé on i královna. Vrazi, kteří jednoho dne budou pykat za své hříchy v propasti pekelné. Přistoupil k Eleně a také, jako pravý otec, ji objal. Objetí byla věc, kterou skutečně potřebovala, jako jedinou pro přežití. Objetí vyvolalo v knězi, takovou touhu, kterou k Eleně ještě nikdy předtím nepocítil. Uplynul okamžik a konečně od mladé krasotinky odstoupil a odešel.
Nyní se nacházel u bran Chrámu Matky Boží, kde potkal mladého kněze, kterého okamžitě oslovil.
,,Mladý pane!'' Okřikl tak, aby byl slyšet co nejvíce. Mladý kněz k němu přistoupil s rozpačitostí. Arciděkan si nasadil černé rukavice a zároveň také mluvil s mladíkem.
,,Osedlejte mi prosím koně! Rozhodl jsem se navštívit krále.'' Mladý kněz neváhal ani malý okamžik a okamžitě odešel osedlat černého koně, kterého vlastnil Arciděkan Richard.
Jakmile byl kůň přichystaný, nasedl Richard na svého černého oře a opět se vydal odporně špinavou cestou Paříže k zámku krále a královny. Uplynulo několik minut a kněz Richard si mohl konečně oddechnout, neboť se nyní nacházel před bránou zámku. Zvon, který oznámil příchod nečekané návštěvy, přilákal ke dveřím služebného. Otevřel bránu, v nichž záhledl tvář božího služebníka, arciděkana. Úklonem naznačil, že tento muž smí vstopit do těchto chodeb.
,,Mohu oznámit královně, že jste zde?'' Kněz Richard nyní věnoval pohled strému služebníku. Přikývl. Starý muž se uklonil a okamžitě zmizel za dveřmi. Několik minut upynulo od chvíle, kdy služebník odešel pro královnu Marii, aby jí oznámil, kdo ji přišel navštívit. Konečně uviděl Arciděkan královnu, jak elegantně kráčí po schodech.
,,Čemu vděčím, za tak vzácnou návštěvu?'' Otázala se půvabná, starší královna. Richard se jen pousmál.
,,Elenu již mám v peči, nýbrž mám špatné svědomí, kvůli její matce.'' Posadil se do nejbližšího křesla, který se nacházel vedle malého stolku. Královna se ďábelsky zasmála.
,,Ach, drahý otče, na to jste měl myslet dříve. Nyní je můj choť na cestě k uzdravení a já se již nebudu zabývat problémem jménem ,,Elena.'' Rozhodla Marie. Její svůdne rty se stahovaly do nepříjemného úsměvu. Kněz Richard na ni pohlédl. Koutky jeho úst se mírně nadzvedly.
,,Její život byl ve vašich rukou. Rozhodla jste skrze mne-.'' Královna zastavila jeho řeč.
,,Neodvažujte se takto se mnou hovořit! Mějte stále na paměti, že to vy jste byl ten, kdo chtěl tu mladou dívku získat do peče za jakoukoliv cenu! Bůh trestá hříšníky, to si pamatujte!'' Vykřikla natolik, že by celá Paříž zůstala stát. Kněze Richarda tato slova neodradila, proto pokračoval ve slovech klidný.
,,Pak tedy, ztrestá i Vás, má drahá královno! To Vy, se mnou takto mluvit nebudete! Jsem Arciděkan a pokud se nemýlím, duchovenstvo je více, než šlechta! Nebýt mne, Váš choť jistě by již nebyl mezi živými na tomto ubohém světě, nýbrž také nebýt Vás, nikdy bych nedostal Elenu do péče a neměl černé svědomí, které mě tlačí, jako ta největší váha. Poslouchejte slovo Boží, královno!'' Otočil se na podpatku a bez jediného náznaku pozdravu odešel. Černý kuň stále čekal na svého pána před zámkem. Konečně se dočkal. Kněz Richard vysedl na černého oře a pomalu se rozjel k Chrámu matky Boží. V tu chvíli, kdy byl již před Chrámem, uviděl svou Elenu, jak se vzpírá dotekům potulného chudáka. Donutil koně ke kroku a pojednou se ocitl vedle své adoptivní dcery, která si ho okamžitě všimla. Jeho pohled nebyl již milý a usměvavý, nýbrž rozlobenný a žárlivý. Ani na okamžik nezaváhal a opět se rozjel k Chrámu.
Přesuňme se nyní do komnat Arciděkana, jenž byl stále rozzuřený kvůli spatření jeho mladé krásky s chudákem z obyčejné chátry kvičicích prasat. Jeho mysl se nedokázala soustředit na práci, neboť byla plná myšlenek jen na Elenu, která ho okouzlila již dávno. Kněz seděl za svým stolem a stále něco psal na pergamen, který už měl několik přeškrtnutých vět. Oči se stále ztrácely v temnotách smutku, vášně a také žárlivosti. Nebylo možné odehnat tyto hříšně myšlenky otevřením knihy. Vztyčil se, trhaně vydechl a pergamen, jenž ležel na jeho stole, se za okamžik ocitl na zemi. Kněz Richard jedním prudkým tahem ruky shodil všechny věci ze stolu. Žárlivost, uvězněna v jeho duši, byla krutým a nemilosrdným nepřítelem tohoto muže. Elenu nikdo nezíská, dokud bude on i ona na živu!

Pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rose Rose | 22. října 2012 v 19:56 | Reagovat

wow! to je dokonalé! :)Sandry, těšim se na pokracko

2 Monča Monča | 22. října 2012 v 22:01 | Reagovat

Teda,už ani nevím,jak ti to mám vychválit. Moc se ti to povedlo :-)Ale nezávidím,že si to musela psát dvakrát..

3 charmingdate.com review charmingdate.com review | E-mail | Web | 4. února 2013 v 3:31 | Reagovat

http://www.charmdatereviews.com/charmingdate-reviews-guidelines-to-visit-family-of-ukrainian-ladies-for-marriage/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama