Srpen 2012

Láska je démon II- I.kapitola- ,,Narozené tajemství''

23. srpna 2012 v 14:29 | Maryka13 |  Povídky

Ahoj,
takže, než začnete číst, chci vám všem poděkovat, za vaše čtení v I.díle ,,Láska je démon'' a ja pevně doufám, že tato povídka se vám bude také líbit! :)
******
Postavy: Kněz Richard/Elena/Bela (přeloženo estonsky ,,krásná'')
Poznámky: ,,Láska je démon II'' je pokračovaní na I.díl této povídky.
Žanr: smutné
Stručný děj: Kněz Richard nemůže uvěřit, že Elena zemřela, tím je to pro tohoto muže těžké, dokud nezjistí, že po Eleně přeci jen zůstala památka.
******

Nešťasný a zlomený kněz odešel od okna, ze kterého byla vidět téměř celá poprava Eleny, jediné lásky, kterou kněz skutečně miloval. Kráčel v temných, osamělých chodbách, které by jistě dokázaly namalovat, tu strašlivou bolest uvnitř jeho duše, která v něm vládla. Tyto zdi, kdyby mohli promluvit, pověděli by celému světu, jak se nyní tento muž cítí, jak trpí. Ach, jak strašná muka.

Láska je démon XIV.kapitola- ,,Láska k šibenici.''

19. srpna 2012 v 15:54 | Maryka13 |  Povídky

Postavy: Elena/Kněz Richard
Žánr: smutné
Poznámky: v tomto díle očekávejte smrt jedné z hlavních postav!
Stručný děj: Elena se stále nachází pod ochranou Azylu v Notre Dame, kde stráví celý dlouhý jeden rok. Parlament se konečně rozhodl. Jak? Čtěte!
*****
Jakmile dívka uslyšela vrzání věří, prudce se otočila a její krásné, černé vlasy ji následovaly. Před ni se objevila známa tvář. Elena se silně rozplakala, ulehla na lože a sama pro sebe jen tiše šeptala. Kněz Richard k ní přistoupil, posadil se na kraj malé postele a počal hlazení těla Eleny. Prudce se vztyčila a zadržela jeho ruce. Vykřikla.
,,Jak..jak se mě můžete dotýkat?! Po tom všem, co se kvůli Vám stalo? Mého Johna jste zabil! Kvůli Vám a mně zemřela má láska! Frederick! Jste vrah! Jste strašlivý démon, který se přechovává v těle božího služebníka. Prosím, jděte odsud! Snažně Vás žádam, nemohu snést pohled na Vás!'' Odvrátila svou tvář od jeho.

Námět ,,Láska je démon II.''

9. srpna 2012 v 15:11 | Maryka13 |  Povídky

NÁMĚT NA POKRAČOVÁNÍ POVÍDKY ,,LÁSKA JE DÉMON!''

Takže, jistě víte, oč asi půjde, už podle nadpisu. Dneska jsem si tak prohlížela obrázky Dereka Jacobiho a jeden mě zaujal. Jak drží dítě v náruči! Rozhodla jsem se, udělat jedno pokračování v povídce ,,Láska je démon'' neboť tato povídka se pomalu blíží ke konci. Historické povídky mě velmi začaly bavit a proto v nich budu nadále pokračovat :)
Souhlasíte s mým nápadem? :)

,,What lies Beneath.''

9. srpna 2012 v 11:27 | Maryka13 |  Designy Blogu

NOVÝ LAYOUT BLOGU!

Tak lidi, je tu nový layout s názvem ,,What lies beneath'' což je název Tarjiného posledního a nejlepšího alba. Dal mi hodně práce, tak doufám, že ho aspoň trochu oceníte :) :D

Láska je démon XIII.kapitola- ,,Azyl smrti.''

8. srpna 2012 v 0:31 | Maryka13 |  Povídky

Postavy: Frederick/Elena/Richard
Žánr: romantika,smutné
Poznámky: v této kapitole očekávejte smrt jedné z hlavních postav!
Stručný děj: Elena je převezena před Chrám Matky Boží, kde má poslední rozhřešení. Arciděkan ji opět nabízí pomoc, výměnou za její lásku. Odmítá. Z náměstí Gréve je zachraněna Frederickem a odvedena do Chrámu Notre Dame, kde je pod ochranou Azylu. Jak to vše dopadne? Čtěte!
*****
Arciděkan Richard, odmítnut Elenou, vrátil se zpět do Chrámu Matky Boží, kde se mohl před všechnou zlobou, hříchy a chtíčem ukrýt. Když se ocitl zpět ve svých komnatách, pohlédl na kříž Ježíše Krista a promluvil směrem k němu.
,,Proč mi tohle děláš? Proč není má láska opětováná?! Proč musí ona, milovat někoho jiného?! Raději ji uvidím mrtvou, než v náručí jiného! Ach, proč mě nemůže milovat?! Proč jsem se stal knězem?'' Plakal, naříkal, klel vše, co mu přišlo na chuť.

Láska je démon XII.kapitola- ,,Veřejná hanba je krásná!''

3. srpna 2012 v 0:36 | Maryka13 |  Povídky

Postavy: Frederick/Elena/Kněz Richard
Žánr: romantika
Poznámky: -
Stručný děj: Frederick zachrání Elenu před vášnivým výjevem kněze. Richard je zdrcen a ze všech sil se snaží Elenu získat.
*****
Richard, překvapený obrovskou silou Fredericka, pousmál se a prolomil ticho, které bylo téměř k nesnesení.
,,Sir Frederick! To se dalo čekat! Elena se nyní vrátí do Bastily a my dva si můžeme jistě popovídat.'' Nechmurně se usmál a Frederick se na kněze stále upřeně díval, jakoby se v tento okamžik proměnil v kámen. Elena se s pláčem stále schovávala za Frederickovými zády a tiše se modlila, aby ji Bůh pomohl.