Tajemství poslední díl

31. srpna 2009 v 18:44 | Maryka13
Kapitola X. Ples

,,Ale Hermiona zbytečně riskovala život. Jsem sice její nejlepší kamarád. To samí bych pro ni udělal i já. Ale kdyby ona zemřela kvůli mně, nevím jak bych to přežil kdybych to přežil já a ona ne. A ještě ke všemu, nejsem tak důležitej jak se na první pohled zdá. A-''
,,Přátelé jsou důležití Harry. Na to nezapomeň. Proto to slečna Grangerová udělala. A to bylo od ni nesmírně milé. Udělala to z přátelské lásky k tobě.'' Usmál se na Harryho. Harry přikývl a pousmál. Podíval se na hodiny, a všiml si, že bude dvanáct hodin.
,,Pane profesore, můžu už jít?'' Optal se Harry. Brumbál přikývl na souhlas. Harry tedy vstal ze židle, a byl hned pryč z Brumbálovi pracovny. Harry měl ještě v plánu, zajít za profesorkou McGonagallovou na ošetřovnu. Když se pomalu přibližoval k velkým dveřím, všiml si na dveřích nápis: ,,Prosím, zde nechci žádné hádky a podobně. Děkuji.'' Harry si přečetl vzkaz a ušklíbl se. Nikdy se na ošetřovně nehádal. Maximálně s madame Pomfreyouvou. Otevřel dveře, a uviděl jak si Minerva zrovna bere nějáký prášek. Pousmál se, přibližoval se k ní. Pozdravil, a vzal si nějakou židli, aby se posadil k profesorce.
,,Jak se máte paní profesorko?'' Zeptal se Harry. Minerva se usmála.
,,Už lépe. Děkuju za optání. Jo a, pan Malfoy se ke všemu přiznal.'' Oznámila Minerva s malým úsměvem. Harry stáhnul obočí. To se jen tak přiznal? Jen tak sám od sebe? To není možný!!!
,,Paní profesorko, to se jen tak přiznal sám?'' Zeptal se Harry s údivem ve tváři. Profesorka zakroutila hlavou.
,,Ne. Ne to ne. Přiznal se díky Veritasérum. Byl tady na prohlídce. No a madame Pomfreyová mu dala čaj. Ani se ho nedotkl. Položil ho na stůl, a odešel někam s madame Pomfreyovou. Naštěstí já měla trochu síly, a dal jsem mu tam tři kapky Veritaséra.'' Přiznala profesorka.
,,A...kde jste vzala Veritasérum?'' Zeptal se Harry.
,,Od profesora Snapea. Řekl mi žé jde dnes na prohlídku. A proto mi přinesl lahvičku Veritaséra, abych zjistila kdo to vlastně udělal. No a přiznal se. Udělal to prý z pomsty. Byl prý posedlí láskou ke Gabriele. Ta ho však odmítla. A proto chtěl udělat tenhle naschvál. Nechtěl to udělat ale mně, ale jí.'' Vysvětlila profesorka.
,,Aha. Takže on byl posedlí láskou ke Gabriele. No, děkuju paní profesorko za informace.'' Pděkoval Harry, a pomalu vstával ze židle.
,,No děláte správně že už chcete jít. Ano, a Pottere!'' Vykřikla za ním ještě profesorka protože byl kousek před ní. ,,Nezapomeňte na ples. Tentokrát si ale vyberte nejiteligentnější a nejkrásnější. A ne jako ve čtvrté ročníku. Tam to moc dobře nedopadlo.'' Usmála se. Harry jí úsměv opětoval, a pak odešel z ošetřovny. Gabriela usnula u Vrby mlátičky. Nebyla ale sama. Byla tam s ní Hermiona. Gabriela jí usnula na rameni. Hermiona uviděla Harryho, a dala si prst před rty, čím naznačil, ať je tiše jak myška.
,,Před chviličkou usnula.'' Zašeptala Hermiona. Harry přikývl. Harry pak řekl Hermioně všechno co se dozvěděl u profesorky.
,,Aha, tak si měl nakonec pravdu. Gabriela by chtěla, aby si ji pozval na ten ples.'' Usmála se. Harry se taky usmál. Pohladil Gabrielu po tváři, a Hermioně dal přátelský polibek na tvář. A pak odešel.

Ples

Ples začal ve Velké síni. Harry teda pozval Gabrielu. Jediní oni dva seděli u stolu. Ron tentokrát znova pozval Hermionu. Ale teď se mu to konečně povedlo. Harry to už nemohl v sobě pořád dusit. A tak se zeptal.
,,Smím tě požádat o tanec má drahá?'' Zeptal se se širokým úsměvem. Gabriela se zasmála. Vypadala nádherně. Měla černé šaty, malý výstřih a kus látky za plazil za jejíma nohama.
,,Samozřejmě můj drahý. Haha.'' Zasmála se. Podala mu svou pravou ruku. Harry ji lechce uchopil, a políbil a hřbet dlaně. Pak jí něžně pomojhl na nohy. Tančili spolu asi 3 písničky. Při poslední písničce, ji Harry políbil. Hermiona a Ron se posadili. Když uviděli, jak Harry líbá Gabrielu, Hermiona se usmála, a Ron na něj ukazoval jedničku.
,,Miluju tě Harry Pottere.'' Usmála se.
,,Já tebe taky Gabrielo.'' Úsměv jí opětoval.

Konec
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nicoolka Nicoolka | Web | 31. srpna 2009 v 18:51 | Reagovat

uzasny dekuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama