Srpen 2009

Od Nicoolky soutěž o nej. povídku

13. srpna 2009 v 15:21 | Maryka13 (Nicoolka) |  Soutěže
Láska v Bradavicích

Kapitola 2-Večeře v bradavicích

Pokračování Lásky v Bradavicích
1.září to začalo. Večer si Carol na sebe vzala červené šaty a šla do hlavního sálu šla mezi dvěma stoly kolejí Nebelvír a Havlaspár. Najedou se z dálky ozvalo ,,Dobrý den paní Melange" už podle hlasu poznala Carol,že to je Hermiona poklonila na ní hlavou a šla dál. Posadila se vedle paní profesorky MCgonagalové a ta řekla ,,Vítejte v Bradavicích!" Carol se na ní usmála ,,Děkuji" a pak řekl profesor Brumbál ,,Dobrý večer! máme tady rovnou tři změny..Obranu proti černé magii bude učit profesor Remus Lupin!" profesor Lupin vstal a všichni začali tleskat a pískat. ,,Dále bude na místo o tvorech dán profesor Rubius Hagrit" u Nebelvírského stolu začali všichni pískat a tleskat hlavně Harry. ,,TICHO!!!!" zařval Brumbál ,, Máme tu nový předmět,který se budou učit žáci od třetího ročníku,, všichni od třetího ročníku začali protestovat,kromě Hermiony ta měla radost. ,, Tento předmět se bude jmenovat Kouzla kouzelných tvorů a ty vás bude učit nová profesorka Carol Melange."
Najednou,když všichni chtěli začít tleskat se ve dveřích objevil profesor Snape. ,,Omlouvám se,že jdu pozdě ale musel sem….ehm.." když uviděl Snape Carol jak stojí a čeká na potlesk neměl slov jak ho oslnila její krásou. Ron,Harry,Hermiona a další nemohli uvěřit svým očím Snape se koukal někomu do očí,ale ne vražedným pohledem. ,,Co jste musel?" zeptal se dotyčně Brumbál.,,Musel sem znovu ošetřit vrbu mlátičku potom jak minulý rok do ni někdo naboural autem!!!" kouknul se na Rona a na Harryho a pak si šel sednou na své místo.
Pak teprve všichni začali tleskat nové profesorce. ,,Hostina začíná" řekl Brumbál a pak se šel posadit. Carol přestávalo mrzet,že šla do bradavic pracovat a začala se z jedný strany bavit s profesorkou Mcgonagalovou a z druhý s Hagridem.¨
Když už šli všichni spát a Carol se blížila ke svému kabinetu zastavil ji profesor Snape. Zrovna tou chodbou šli Harry a Ron a tak poslouchali co jí říká. ,,Strašně..ehm..strašně moc se vám omlouvám,že sem vám vyrušil tleskání a chci se vám představit mé jméno je Severu Snape" a políbil ji na ruku Harrymu a Ronovi se chtělo zvracet a najednou ,,To je tak romantické" Ron se tak lekl když se za nim objevila Hermiona ,,Kde ses tu vzala?" ,,Já? byla sem tu pořád" řekla udiveně Hermiona. Pak se zase všichni otočila na Snepa a na Carol . ,,Vy jste,ale Gantlemen" řekla Carol. ,,Omlouvám se,ale už musím jít takže zítra…eh….Nashledanou" řekl a odešel směrem ke Zmijozelské koleji.
Carol se ohlídla,měla totiž pocit,že ji někdo sleduje a zavřela za sebou dveře svého kabinetu.
Hermiona viděla Křivonožku jak běží ke kabinetu paní Melange a okamžitě vyjekla ,,Křivonožko okamžitě se vrať" že to uslyšel i Snape,který přilítl jako kdyby vybuchla bomba a viděl tři studenty co se courají po chodbách. ,,Mate teda veliký,ale veliký malér!!!!!!" řekl rozzuřeným hlasem.,,Počkat" vyjekla Hermiona ,,Já Harry a Ron jsme sem šli s Křivonožkou kvůli tomu, že se jí asi něco stalo." Snape se n ně podivně koukal a najednou se ve dveřích kabinetu objevila Carol ,,To je dobrý profesore já to s nimi vyřídím,děkuji a dobrou noc." a prudce zavřela dveřmi. Udělala třem studentům čaj a řekla ,,Hermi,Křivonožce vůbec nic není tak mi pověs pravdu!". ,,No dobře šli jsme já Ron a Harry do koleje, ale viděli jsme vás a pana profesora tak jsme…" ,,Poslouchaly!!!!!" rozčílila se Carol, že přerušila i Hermionu. ,,Já a kluci se moc omlouváme a slibujeme,že už to nikdy neuděláme" kluci začali okamžitě přikyvovat. ,, No dobrá,ale běžte už spát a jestli vás profesor Snape načapá..já už vás chránit nebudu…Dobrou noc.." řekla Clara.,,Dobrou noc" řekli všichni tři najednou a šli pryč z kabinetu.
Pokračování příště

Povídka do soutěže o nej. povídku od: Nicoolky

13. srpna 2009 v 15:19 | Maryka13 (napsala: Nicoolka) |  Soutěže
Láska v Bradavicích

Kapitola 1-krámek

Carol Melange byla neobyčejná čarodějka. Měla krámek s kouzelnickými zvířaty v Příčné ulici.Svým zákazníkům často říkala ,,Ano,je to tak Hagrid šafář v Bradavicích sem šel koupit před třemi roky sněžnou sovu pro pana Harryho Pottera!" Dneska 29.srpna seděla ráno v 7:00 v křesle před hořícím ohněm v krbu. Najednou přišla její matka a pošeptala jí ,,Nebuď už smutná v Bradavicích se ti bude líbit". Ano bylo to tak co se šuškalo všude Carolinin krám s kouzelnými zvířaty zkrachoval. Carol nevěděla jak uživí sebe a svou matku a tak se rozhodla,že bude pracovat
v Bradavicích jako profesorka Kouzlel s kouzelnými tvory. Carol seděla v křesle necelou půl hodinku a pak si vzpomněla na jejího posledního zákazníka.
Kudrnatá,hnědovlasá postava vstoupila dovnitř a ihned bylo poznat,že je to dívka. Zeptala se jí ,,Co pak by si chtěla za zvířátko?" ,,Dobrý den jmenuji se Hermiona Granger a chtěla bych si koupit kočku do školy čar a kouzel v Bradavicích" řekla milým hlasem Hermiona. ,,Ano,mám tady poslední kočičku" řekla s příjemným hlasem Carol a podala jí kočku. Když Hermiona odcházela Carol jí řekla,,Hermi prosím říkej té kočičce Křivonožka na počest tohoto krámu". ,,Ano to vám můžu slíbit….ehm…Nashledanou" řekla veselím hlasem Hermiona.

Najednou jí vyrušila při jejím vzpomínání její matka ,,Už je čas musíš jet do Bradavic a připravit se" řekla její matka. Carol si vzala svůj kufr vyšla ven před její a matčin dům ,,Mami zalévej květiny a dej mi vědět jak si na to zatím ahoj" řekla Carol dala matce pusu na čelo a šla cestou do Příčné ulice chtěla se totiž rozloučit s jejím krámkem. Když procházela Příčnou ulicí viděla spoustu žáků,kteří už nakupovali věci do školy a najednou uviděla rodinu Weasleyových a šla je přivítat. ,,Dobrý den Carol" přivítala milým hlasem Carol Molly Weasleyová
její děti a manžel řekli naráz nahlas ,,Dobrý den". Carol si prohlídla každé jejich dítě Freda a George potom Rona a nakonec se zasekla u Ginny přistoupila k ní jeden krok a řekla jí ,,Stůj za svým srdcem a neposlouchej své hloupé bratry". Odstoupila a řekla ,,Nashledanou" a zmizela v houfu lidí. Fred a George zařvali hrubým hlasem ,,Sbohem". ,,Zatraceně co to bylo?" zeptal se Ron,ale nikdo mu neodpověděl. ,,To byla paní Melange" řekla osoba za nimi a Ron ihned poznal,že je to Hermiona všichni se otočili a Hermiona pokračovala ,,Paní Melange pracovala v krámku,kde prodávala kouzelnická zvířata,ale bohužel zkrachovala a tak bude od tohoto roku pracovat ve škole čar a kouzel v bradavicích jako profesorka Kouzel s kouzelnými tvory". Ron se otočil zpátky a řekl hrubým hlasem ,,Ty si se vůbec nezměnila".
Carol procházela mezi davem a nakonec došla ke svému krámku. Šla ke dveřím a otevřela. V krámku nic nebylo,ale ona tam stále viděla zákazníky frontu ke kase a všude poletující sovy. Když si na to všechno vzpomněla šla ven a sedla si na schod před krámkem a chvilku si v duchu říkala ,,Ach můj bože,proč jdu dělat profesorku? Já sem majitelka tohoto krámku a ne profesorka,ale co stát se to muselo." Najedou uslyšela ,,Křivonožko" a hned věděla,že je to Hermiona. ,,Ahoj Hermi,tak co jak se ti daří s Křivonožkou?" zeptala se Carol. ,,Dobrý den,ano mám se s ní dobře..omlouvám se,ale už budu muset jít moje matka má o mě strach…no uvidíme se v bradavicích" řekla Hermiona.,, Ano tak Ahoj Hermi" rozloučila se Carol s Hermionou a znovu se posadila.
Pak se podívala na hodinky a řekla ,,Jemináčku to je hodin,no radši už bych měla jít". Vzala kufr do ruky a přenesla se zaklínadlem směrem do Bradavic.

Pokračování příště

By: H.e.R.m.I.o.N.a

Sladké překvapení 7: Pravdivá láska

13. srpna 2009 v 14:52 | Maryka13
Kapitola VIII. Hadí jed

Clára, Harry a Hermiona byli v Prasinkách u madame Rosmerty. Ta její nová dobrota chutnala jak hadí jed. Skoro všichni se báli to vzít do pusy. Hlavně Hermiona. Ta na jedy je alergická. Jen zmíňka o smrtijedech ji hned zaskočí. Clára byla na řadě kdo měl ochutnat tygří tesáky.
,,Cláro raději to neochutnávej! Já jsem si jenom kousla, a hned jsem šla ven zvracet. Vždyť si mě viděla.'' Radila Hermiona Cláře. Clára přikývla.
,,Jo viděla jsem jak si dělala ty škleby. Ale nech mě abych to zkusila. Prosím.''Udělala Clára smutné oči.
,,No tak dobře. Ale prosím tě bojím se o tebe!'' Řekla ještě poslední větu.
,,A proč? Vždyť madame Rosmerta do toho nedává jed.'' Pousmála se. Hermiona se jen dívala jak to dává do úst . Clára to začala přežvykovat v ústech. Až pak to spolkla. Začala se trochu šklebit.
,,Je ti dobře?'' Zeptala se starostlivě Hermiona a chytila ji za paži. Clára si dala hřeb dlaně přes ústa, ale pak pomalu přikyvovala. Hermiona taky přikývla ale pak se zeptala madame Rosmerty.
,,Promiňte madame! Co je v těch čokoládových bonobonéch za lektvar? Mě a kamarádce se z toho zvedl žaludek!'' Začala vykládat Hermiona madame Rosmertě. Když se madame Rosmerta nadechla k hovoru, předběhla ji Clára.
,,Hermiono! Pojď prosím tě! Nějak mě rozbolelo břicho. Zajdem za madame Bomferojovou. Snad bude vědět co je to.'' Najednou se chtla za břicho. Hermiona a Harry k ní přiběhli. Hermiona ji vzala kolem pasu a šla s ní pomalu ven. Harry ji držel ruku kolem jeho krku. Najednou, asi deset minut po odchodu z krámku, Clára padla k zemi a nehýbala se. Hermiona zakřičela. Naštěstí byl poblíž Snape. Uslyšel křik, a tak se k nim rovnou rozběhl.
,,Uhněte!!!'' Vykřikl na Hermionu a na Harryho, když si všiml že tam někdo leží. Hermiona a Harry udělali co říká, a uhli. Snape ji zkontroloval. Pak ji vzal do náruče a odnesl na ošetřovnu. Když si ji vzala na starost madame Bomfrejová, Snape začal vyslíchat Harryho a Hermionu.
,,Prostě mi povězte co snědla!'' Řekl naštvaně. ,,To jsou nebelvírští takový trollové že ani nedokážou říct co kdo sněd?!'' Vykřikl, až Harry a Hermiona sebou škubli.
,,Pane profesore, snědla čokoládové bonbóny tigří tesáky s příchutí hadího jedu. Já jsem si jen kousla, ale hned jsem to šla vyzvracet. Ale ona to spolkla.'' Vysvětlila Hermiona.
,,Kde jste je ochutnali?'' Zeptal se chladně.
,,U madame Rosmerty.'' Odpověděla Hermiona. Snape se přemístil do Prasinek rovnou před krámek madame Rosmerty.
,,Madame potřebuji vaší novinku. Čokoládové tygří tesáky nebo co?'' Řekl chladně a rychle.
,,Samozřejmě profesore Snape.'' Rosmerta odešla do krámku a dala mu malý balíček do rukou.
,,Dobře. Víte jedna má studentka se nimi otrávila. Modlete se aby nezemřela.'' Otočil se a přemístil. Rosmerta se jen dívala. Pak se skloňenou hlavou odešla zpět do krámku. Snape se objevil znova před Hermionou a Harrym.
,,Jsou to oni?'' Ukázal Snape jeden čokoládový bonbon. Hermiona přikývla. Snape ten bonbon rozkrojil, a uviděl tam žlutou tekutinu.
,,Tak co pane profesore?'' Zeptal se tentokrát Harry.
,,Slečna Grangerová měla štěstí že to vyzvracela. Bohužel až na slečnu Cláru. Je to hadí jed. Doufam,''podíval se na ně a pak pozvedl obočí ,,že na tý ošetřovně nezemře.'' Řekla Snape a odešel. ,,A opovažte se na ty bonbony sahnout!'' Štěkl Snape. Harry se s Hermionou rozhodli, že navštíví Cláru.
,,Jak je na tom madame Bomfrejová?'' Zeptal se Harry.
,,Už líp. Před chvilkou usnula. Můžete tu zůstat.'' Pousmála se. Harry a Hermiona si sedli do křesel a čekali až se Clára probere.
O hodinu později

Clára se probrala ve tři hodiny odpoledne.
,,Ahoj.'' Pozdravila Clára. Harry a Hermiona sebou trhli, a rychle k ní přiběhli.
,,Ahoj Cláro. Měli jsme takovou starost.'' Řekla rychle Hermiona a usmívala se.
,,Miláčku. Hermiona má pravdu. Ale, mám pro tebe nabídku.'' Usmál se na Hermionu. Hermiona se usmála, a mrkla na něj.
,,Chceš si mě vzít?'' Zeptal se vážně Cláry.
,,Určitě! Ano, ano, ano a ano!'' A objala Harryho.

Konec

Pro nicoolku:) doufam že byla dobrá:) pls piste komentíky. Děkuji vám:)

Sladké překvapení 6: píseň

13. srpna 2009 v 13:10 | Maryka13
Kapitola VII. Píseň

Clára se probudila a měla na hrudi růži se vzkazem. Vzkaz si přečetla, a moc se jí líbil. Najednou k ní někdo přišel. To Hermiona. Byla vzůru dřív a Harry ji požádal, aby tu květinu tam Cláře dala.
,,Dobré ráno Cláro. A hele. Nějaký nápadník ti dal květiny.'' Usmála se. Clára se taky usmála.
,,To Harry. Nedělej žes to nevěděla. Že tě o to požádal aby si je sem dala?'' Zeptala se smalým úsměvem na tváři. Hermiona se taky slabě usmála.
,,Ano, Harry mě o to požádal. Bylo asi pět ráno když mě vzbudil a požadal mě o to.'' Vysvětlila Hermiona. ,,Hele nezajdeme do Prasinek? Madame Rosmerta má dneska novinku. čokoládové ,,Tygří tesáky,, a já bych je hrozně chtěla ochutnat. Tak co? Půjdem?'' Zeptala se Hermiona nedočkavě. Clára se usmála, tak že odhalila její krásné, bílé zuby.
,,Ale jo. Půjdem tam.'' Clára vstala z postele, růži dala na stolek vedle postele, a šla k židli, kde měla přehozený oblečení přes opěradlo. Vzala si na sebe černé kalhoty, černé boty a krátké bílé tričko. Vypadala jedním slovem: NÁDHERNĚ!!!
,,Prosím tě. Hermi já si ještě zahraju na klavír. Můžu?'' Zeptala se.
,,Proč se mě ptáš? Samozřejmě jestli chceš tak můžeš!'' Usmála se a pozvedla obočí.
,,Díky.'' Pousmála se.
Clára vyběhla do společenské místnosti. Rovnou vyběhla ke klavíru, posadila se za něj a začala hrát a zpívat. Hermiona se na ni začala dívat.

,,Under, your spell again.
I can´t say no to you.
Crave my heart and it´s bleding in your hand .
I can´t say no to you.

Schouldn´t have let you torture me so sweetly.
Now I can´t let go of this dream.
I can´t breathe but I feel...

Good enough,
I feel good enough for you.''

Clára přestala hrát. Hermiona se na ni usmála.
,,Nevěděla jsem že umíš tak nádherně hrát. Kde ses to naučila?'' Zeptala se.
,,Teta. Když mi bylo dvanáct, začala mě učit.'' Pousmála se. Hermiona přikývla. Najednou je vyrušil Harry.
,,Ahoj Hermi, ahojk Cláro.'' Políbil Cláru na tvář. Clára se usmála.
,,Ahoj Harry.'' Pozdravila Hermiona. Clára mlčela. Jen se usmívala a přikývla jako pozdrav.
,,Hele holky nepůjdeme do Prasinek? Madame Rosmerta má nějakou novinku. Co?'' Zeptal se.
,,No jo. Zrovna se tam s Clárou chystáme jít. Jasně půjdem všichni tři.'' Řekla vesele Hermiona. Clára s úsměvem přikývla. Slára vstala, a všichni odešli ze společenské místnosti.

Konec.

Předposlení díl dokončen :)

Sladké překvapení 5: polibek

13. srpna 2009 v 2:54 | Maryka13
Kapitola VI. Vše při starém

Harry a Clára se políbili uprostřed chodby před dveřmi velké síně. Jejich polibek zesiloval. Bohužel, v tom otevřel dveře profesor Snape. Rychle se odtáhli.
,,Myslíte si že je to vhodné? Líbat se uprostřed chodby? Na to jste ještě mladí a proto vám strhávám 10 bodů za sprosté chování nezletilých.'' Řekl Snape, ušklíbl se a obešel je. V tom si na něco vzpoměl. ,,A ještě něco. Příští lektvary, budete stokrát opisovat ,,nelíbám se uprostřed chodby.'' A pak odešel. Clára a Harry se na sebe jen podívali. Ale pak si oba povzdechli. Clára se pak na Harryho usmála.
,,Slyšels? Nelíbat se uprostřed chodby! Takže musíme jinam.'' Usmála se. ,,A vůbec! Tohle bylo to, co si mi chtěl říct? že mě miluješ?'' Zeptala se. Harry se na ni podíval. Ale pak přikývl. Clára se usmála a vzala ho za ruku. Harry se pousmál a dal jí lehký polibek na rty. Pak odešli do společenské místnosti. Hermiona tam zatím domlouvala Ronovi, Proč se tak hloupě porval.
,, ....jseš prostě padlý na hlavu!!! Harry!'' Hermiona rychle vstala z pohovky a přešla k Harrymu. Objala ho. Harry se divil. Co se stalo? Vždyť nezemřel.
,,Co se stalo Hermi?''Zeptal se Harry.
,,Myslela jsem že si jdeš něco udělat. Mam radost že jste se oba vrátili.'' Usmála se na oba dva. Ron se jen silně zamračil a odešel.
,,Nevšímej si ho! Popral se kvůli Cláře.'' Řekla Hermiona.
,,Kvůli mě? Aha to mi vlastně Harry říkal.'' Vzpomněla si Clára.
,, Já vím Hermi. Promiň Hermi my si s Clárou jenom něco řekněme jo?'' Zeptal se Harry.
,,Samozřejmě. Já o tom nerozhoduju. Tak běžte já půjdu spát. Dobrou.'' Řekla Hermiona.
,,Dobrou.'' Odpověděli nastejno Harry s Clárou.
,,Víš, byli jsme do tebe blázni. Já už od třetího ročníku. A Ron teprve v červenci. Myslela jsem že ti bude na obtíž. Opravdu kvůli tobě Jsme se poprali.'' Řekl Harry. Clára jen naslochala co Harry říká. Oni se opravdu poprali kvůli ní. To přece není možné! Kvůli holce se poperou. Pane bože kdo to spraví?
,,Vy jste blázínci! Kvůli mně se poprat? Ach bože.'' Řekla Clára a přitom se trochu usmívala.
,,Chtěl jsem ti jen ukázat, čeho jsem opravdu schopen, když tě miluje někdo jinej.'' Řekl Harry s malým úsměvem na tváři.
,,Ty jseš milej.'' Clára políbila Harryho na rty. Harry se usmál.
,,Promiň jsem unavená půjdu si lehnout. Dobrou noc.'' Řekla Clára. Harry se na ni usmál a pokýval hlavou. Clára se probrala v sedm ráno. Na hrudníku uviděla jednu růži, a s ní vzkaz.
,,Ahoj miláčku.
Doufám že máš radost. Děkuju ti za všechno.
Miluju tě.
S pozdravem Harry.''

Konec

Pokračování příště :)

Sladké překvapení 4: Soutěž vyhrána

13. srpna 2009 v 2:09 | Maryka13
Kapitola V. Ten lektvar nezabírá!

Hermiona a Harry vyrazili na oběd. Hermiona seděla naproti Harrymu a domlouvala mu.
,,Harry jak chceš Ronovi zabránit aby se nezamiloval? Podívej, dám ti příklad, co se stane, když se vykecá že si zabouchnutej. Člověk si tu jen zakašle a ptáčci to už jdou vypískat drbnám. Takhle skončit nechceš ne?'' Řekla Hermiona. Harry zakroutil hlavou. ,,No vidíš!''
,,Jenomže to ho mam jen tak nechat aby mi ji přebral?'' Zeptal se potichu naštvaně.
,,No ne! To jsem neřekla! Jenom říkám že nechci aby si udělal nějakou hloupost chápeš ne? Nejsi přece dřevo aby si udělal blbost.'' Řekla Hermiona. Harry jenom přikývl ale pak se zeptal.
,,Kde vůbec je?'' Zeptal se narychlo a chystal se odejít od oběda.
,,No ve společenské místnosti. Proč?'' Zeptala se podezřele.
,,Osobní věc Hermi. Promiň musím. Ahoj.'' Harry přidal na kroku.
,,Ale...Harry k čemu se chystáš?!'' Vykříkla za ním. Harry se ale ani neodvážil otočit.
Harry řekl heslo a rychle vstoupil do Nebelvírské haly. Ron seděl na pohovce a koukal do krbu.
,,Nazdar Harry!'' Pozdravil zvesela. Harry se ale jen pousmál.
,,Nazdar. Co to děláš?'' Zeptal se. Ron pohlédl na blog před ním.
,,Píšu si poznámky z obrany. Znáš Moodyho?'' Řekl Ron.
,,Jo znám. Heleď, a ty už si to řekla Cláře?'' Zeptal se Harry s povytáhnutým obočím. Ron obočí stáhnul.
,,Co jako?'' Zeptal se tupě.
,,No to že ji miluješ!''Odpověděl nabroušeně. Ron se zasekl.
,,Ne! To nemůžu.'' Řekl Ron zoufale.
,,A od koho by se to asi měla dozvědět? od jasnovidky?'' Zeptal se Harry. Ron nechápal. Co to sním probůh je? Nikdy se takhle nechoval. Už vůbec ne takhle. Že ho vyslíchal jak nějakýho zločince.
,,Harry, co je ti do toho? Vždyť to je jedno kdy se to dozvi ne?'' Odpověděl Ron se zvláštním výrazem v obličeji. Harry to nevydržel a postavil se.
,,Tak a dost! Podívej já ti něco povím! Já Cláru taky miluju! A nechci, aby si vybrala někoho, kdo by jí byl akorát na obtíž jasný?!'' Rozčílil se Harry natolik, že vybuchnul, jako bomba. Ron se postavil taky. Lidi kolem nich ve společenské místnostiradějizačali ustupovat. Docela se báli co se stane.
,,Na obtíž by si jí byl akorát ty. Ty idiote!'' Vyštěkl Ron. Bohužel, ale za tohle dostal jako odměnu pěstí do nosu. Ron se vzpamatoval, a začala do Harryho strakat. Nakonec se chytli za límce dávali si pěstě, schazovali se, a bůh ví co ještě. Najednou do společenské místnosti přišla Clára a Hermiona. Když uviděli prát se dva nejlepší kamarády, museli obě dvě zasánhnout.
,,Přestaňte!!! Přestaňte oba dva!!!Tak slyšíte!!!'' Křičela Clára.
,,No tak!!! Rone! Harry! Nechte toho!!!'' Křičela Hermiona a snažila se Rona odtrhnout. Clára zase Harryho. Když se přestali prát, měli skoro vše od krve. Clára vedla Harryho do velké síně. Při cestě ale dala Harrymu pohlavek.
,,Ty idiote kvůli čemu ses tam pral? Na.'' Podala mu kapesník, aby si mohl utřít krev z nosu.
,,Kvůli tobě.'' Najednou se Clára zastavila. Harry taky.
,,To nemyslíte vážně? To opravdu kvůli mě?'' Zeptala se překvapivě.
,,Ano. Kvůli tobě. Protože...'' Harry nedořekl. Ten pohled nemohl vydržet. Dal Cláře malý polibek

Konec
Pokračování později :)

Sladké překvapení 3: Soutěž o ženu

13. srpna 2009 v 0:35 | Maryka13
Kapitola IV. Ta láska!

Harry konečně usnul. Byl pátek, a jako první hodina začaly lektvary. No jo. Se Snapem si nikdo nesmí zahrávat. Minule strhnul Mrzimoru 100 bodů za drzé výmluy a řeči. Nebelvír se tomu raději chtěl vyhnout. Ale i tak si Snape našel nějakou příležitost jak jim strhnout pá bodíků. Když Harry, Ron a Hermiona byli před učebnou, nadechli se a šli dovnitř. Všichni si šli sednout na svá místa. Každou chvíli by měl přijít Snape, a to by dopadlo? Něják že ano? Špatně! Nakednou někdo třísknul s dveřmi. Všichni stichli, až na Malfoe. Pořád se něják vybavoval s Crabem a Goilem. Snape to necydržel.
,,Pane Malfoy? Když přijdu do třídy, tak to známená co? Že je volná hodina? Nebo vyučování?'' Zeptal se s namračeným pohledem. ,,Tímhle jste si vysloužil školní trest, místo návštěvy Prasinek. Zítra tady jsem celý den tak vás čekám ve dvanáct hodin.'' Snape dopověděl, ale ještě něco k tomu řekl. ,,Ano, a ještě něco,'' Snape mu vykouzlil na stůl papír. ,,Opíšete stokrát ,,Vyučování, není volná hodina'' a budete to psát teď hned místo psaní poznámek. To si dopíšete z knih. A lektvar mi donesete zítra do kabinetu.''
Konečně Snape přestal.
,,Dnes si připravíme Naschlouchací lektvar. Doufám, že jste si všichni přečetli članek o tomto lektvaru. Ale, i když vím že zde jsou takový...'' Přejel pohledem Přes Nevilla, Rona a Harryho. ,,Trollové, že si ani nepřečetli ten článek. No a protože to vím, tak vám dám postup na tabuly.'' Snape klepl na tabuly hůlkou, a na ni se najednou začali objevovat nápisy a různé šipky a obrázky.
,,Na lektvar máte hodinu.'' Řekl chladně. Všichni se pustili do práce. Až na Malfoe. Ten musel psát trest. Aspoň něco. Pomyslel si Harry. Snape se mu dostal do hlavy a tak řekl.
,,Sražím Nebelvíru 5 bodů. Za přání trestů ostatním. Pottere, vám se taky nikdo neposmívá.'' Řekl ale jinak se pořád díval na pergamen a psal. Ostatní připravovali lektvar. Hermiona si vybrala nejvhodnější chvíli, jak pomoct Harrymu s lektvarem. Když se Snape nedíval, rychle otočila hlavu k Harrymu.
,,Harry!'' Zašeptala. Harry se podíval na Snapea, a pak se otočil k Hermioně. ,,Harry, s čím chceš pomoct?'' Zeptala se potichu. Harry se nadechl.
,,Tady nevím jakou lahvičku toho lektvárku. Nevíš?'' Optal se potichoučku. Hermiona se podívala na lahvičky a pak přikývla.
,,Tu tmavě modrou.'' Usmála se.
,,Jo. Díky.'' Usmál se taky. Pak si ale všimli že Snape je celou dobu pozoroval.
,,A, sakra!'' Řekla Hermiona potichu. Harry se ale ani nehnul. Ty vozo! Lítaj v průšvihu.
,,Harry! Řekneš mi až budem mrtvý?'' Zeptala se Hermiona když se k ní přibližoval Snape.
,,Jasně! Spolehni se!'' Odpověděl Harry.
,,Děkuju ti.'' Snape stál před ní.
,,Grangerová!'' Řekl tichým a nebezpečným hlasem.
,,Ano?'' Zeptala se roztřeseně.
,,Já vám dám ano! Proč se vybavujete s Potterem pčy vyučování?'' Zeptal se chladně.
,,No víte, já už jsem taková ha. Ježiši! Pardon!'' Řekla rychle, když si všimla jeho pohledu.
,,Sednout!'' Řekl potichu a odešel zpátky.
,,Harry jsem mrtvá?'' Zeptala se nenápadně.
,,Ne, nejseš!''
O hodinu později

Harry a Hermiona seděli ve společenské místnosti. Harry zrovna říkal, co si Ron myslí o Cláře.
,,Ou. To nevím Harry. Ale moment, mam nápad. Víš co, zajdeme na oběd. Večer ti to řeknu.

Konec

Pokračování později :)

Sladké překvapení 2

12. srpna 2009 v 22:47 | Maryka13
Kapitola III. Hra na klavír

Clára a Hermiona spolu šli do společenské místnosti. Posadili si na pohovku, a zadívali se do plamenů. Hermiona se usmívala když se plameny v jejích očích rozzářli. Clára měla nádherné oči. Stříbrné. Osudový třpyt. Clára a Hermiona si všimli, že ve společenské místnosti nastaly změny.
Nábytek byl přestěhován, Byly koupeny nové věci, a dokonce se koupil i klavír. Clára jak se dívala do plamenů, zapomínala na všechny problémy, které byly kolem ni. Plameny ji, jaksi, ulechčovali život. Milovala oheň. Najednou ji ale někdo štípnul do žeber. To Hermiona.
,,Cláro? Haló? Co je s tebou? Už si dlouho nepromluvila.'' Řekla Hermiona jemným hlasem.
,,Nic mi není. Jenom...myslím na babičku. Vím že zemře ale, bojím se toho. Nebudu moct kam jít. Budu bezdomovec. Ach, bože. Mám jen tetu ale nevím jestli by mě k sobě vzala. Docela jsem ji minule naštvala. Já, jsem jí řekla, že už ji nechci vidět. A ona mi to taky řekla. Tak jsem odešla.'' Povzdechla si Clára. Hermiona ji pohladila po tváři. Objala ji kolem ramene a řekla že to bude dobrý. Clára se pousmála. Podívala se kolem sebe. Uviděla klavír. Povytáhla obočí.
,,Podívej! Máme tu klavír! Jdu si zahrát.'' Usmála se.
Když Clára sebou tak neuvěřitelně trhla, Hermiona ji ještě držela. Ale když trhla a postavila se, Hermiona sebou švihla na pohovku celým tělem.
,,Oou! Promiň. Nechtěla jsem tolik škubnout. Dobrý?'' Zeptala se Clára a pomohla Hermioně na nohy.
,,Ale jo. Dobrý. Jen si mě vylekala.'' Zasmála se Hermiona. Clára se zasmála s ní. Podala jí ruku a pomohla. Když Hermiona byla na nohou, Clára přešla ke klavíru. Hermiona stáhla obočí a šla se posaditvedle klávíru na židli. Clára začala hrát. (Poznámka autora: Tato písnička bude v angličtině.)

,,Weep you no more, sad foun tains, What need you flow so fast. Look how the snowy moun thains.
Heav´ns sun don-''

Najednou do spolecenské místnosti vtrhlu Ron a Harry. Zastavili se, když uviděli že Clára a Hermiona se na ně dívají. Clára vstala z klávíru a řekla.
Ehm...hrála jsem na klavír. Jinak jsem docela unavená. Půjdu si lehnout. Tak...ehm...dobrou noc.'' Clára přidala na kroku, a dokoce i schpdy začala brát po dvou. Ron, Harry a Hermiona sebou trhli když uslyšeli, jak bouchla s dveřma.
,,Co to bylo?'' Zeptal se Ron všech. Hermiona a Harry se na něj podívali.
,,Nevím.'' Řekli ve stejnou chvíli Harry a Hermiona.
,,Víte, půjdu asi taky spát. Zítra vám všechno vysvětlím. Tak dobrou.'' Hermiona odešla.
,,No tak Harry jsme sami. Tak mi to visvětli. Proč neodepsala?'' Zeptal se Ron napnutě. Harry se nadechnul.
,,Její babička má problémy. Kluka nemá. Proč ses ptal?'' Ron se najednou zaskočil.
,,No víš...Harry mě se docela...no líbí.'' Koktal Ron. Harry měl poprvé chuť mu jednu vrazit. Ale neudělal to. Pravda byla, Harry se do ní zamiloval.
,,Aha. Raději už půjdu spát. Tak dobrou.'' Řekl Harry. Ron to nechápal. Proč? Vždyť nic neřekl. No jo to by ale musel ovládat nitrobranu. Na to by stačil Snape. Jenomže ten by to určitě neudělal.
Harry se převaloval v posteli. Povídal si v duchu.
,,To ne! Já ji miluju! Ron ji nesmí dostat! Tak dobře! Soutěž! Kdo ji dostane. Rone, promiň ale, mě zná líp.''
Harry a Hermiona neco vymysli ráno.

Konec

Pokracování později:)

Pro Nicoolku: Sladké překvapení

10. srpna 2009 v 17:48 | Maryka13
Tato povídka je darovaná mé kámošce Nicoolce:) Užij si ji:)

kapitola I. Příjezd do Bradavic

Příjezd do Bradavic byl jako vždycky. Na nástupišti devět a tři čtvrtě bylo hlučno, maminky plakali pro své děti, a děti objímali své rodiče a nakládali svá zavazadla. Jediná osoba, nebyla s maminkou ani s tatínkem. Clara Merijensová neměla rodinu. Matka ji nenáviděla a otce zavraždili. Měla jen babičku ale ted byla nemocná a musela ležet v posteli. Clara se bála o babiččin život. Sice věděla že už žádné léky neměli smysl, ale taky věděla, že se blíží konec. No, ale teď na to nechtěla myslet. Clara chodila do čtvrtého ročníku. Byla třetí nejchytřejší studentka v Bradavicích.
Na prvním byla Hermiona, což je samozřejmé, pak Harry, a pak vlastně ona. Harry se na ni vždy velice zvláštně díval. Jakoby ji chtěl něco říct. Jako kdyby v sobě něco dusil, a měl chuť to všechno dát pryč. Ale nevěděla o co jde. Clara zahlédla Harryho, jak naní mává, když nastupovala do vlaku. Clara se usmála, a mávání mu opětovala. Když ale zahvízdal vlak, Clara a Harry nastoupili. Clara ušla několik kupé, ale ani jedno jí nepřišlo vhod. Přešla asi dvanáct kupé, než konečně našla prázdné. Otevřela dveře a vešla. Svou kočku vytáhla z klece, a posadila si ji na klín. Clara viděla z okna nádherné kopce, lesy a několik jezer. Byl to neuvěřitelně nádherný pohled. Najednou ji z jejích představ vyrušil Harry. Clara trhla hlavou do strany aby viděla kdo se k ní přidal. Ano, uviděla Harryho.
,,Ahoj Harry!'' Pozdravila ho zvesela Clara. ,,Proč si sem přišel? a kde sou Hermiona Ron?'' Vyzvídala jako málé dítě o sladkůsdku.
,,Ron a Hermiona sedí v jiném kupé. Řekl jsem jim že se jdu jen na něco podívat.'' Odpověděl Harry. Clara se usmála, a znovu se začala dívat z okna a přitom hladila svou kočku.
,,Smím si na chvíli přisednout?'' Zeptal se s milým hlasem. Clara se na něj podívala a nakonec mile s úsměvem přikývla. Harry se pousmál a posadil se. Chvíli jen tak koukali z okna a pak to ticho přerušila Clara.
,,Tak co jak žiješ v tý strašný rodině?'' Zeptala se s pozvednutým obočím.
,,Nic moc. Na začátku léta sme museli všichni držet dietu.''
,,Proboha proč?'' Zasmála se a nepřestala hladit kočku po jejím hrbu. Harry se pousmál.
,,Dudley byl nemocnej a jedinej on držel dietu. Teta Petunie se nad ním smilovala a řekla že budem držet dietu s ním.''
,,Haha. Dieta. Tý jsem se často vyhýbala. Abych byla upřímná, ja to ani tolik nepotřebuju. Haha.'' Zasmála se. Harry se zasmál s ní.
,,Někde jsem slyšela že měl problém když jste odcházeli. Nevíš jaký?'' Zeptala se s údivem. Harry se nadechl k hovoru.
,,Jo, vím. Fredovi a Georgovi spadli na zem karamelovky jazyk jako jelito. Posbiráli je, ale jednu tam naschvál nechali aby ji snědl. Jazyk měl dlouhý mětr dvacet a-''
,,Cože? Tak dlouhý? No páni! To jsem nikdy neviděla. Harry, řekni mi, netrápítě něco? Víš že se mi s čimkoli můžeš svěřit. Mě se zdá, že v sobě něco tajíš, a trápí tě to. Řekni mi to!''
Harry přemýšlel, jestli to má udělat, ale raději si to nechá pro sebe.
,,Ne. Nic mě netrápí. Co by mě trápilo? Díky za starost ale, opravdu nic. Promiň půjdu za Ronem a Hermionou. Tak zatím...ehm...ahoj.'' Harry vstal ze sedadla, otevřel dveře kupé a byl pryč.
,,Ty lžeš!'' Promluvila si pro sebe potichu. ,,Však, ty to jednou vyklopíš!'' Clara se začala dívat z okna a přitom hladila kočku.
Za pár minut budou v Bradavicích.

Kapitola II. Zařazování

Clara vystoupila z vlaku na nádraží u Bradavic. Uviděla několik prváků kteří budou dneska zařazeni do některých kolejí. Viděla některé jak byli nervózní, ale někteří se těšili. Viděla jim na tváři úsměv. Clara vzpomínala na chvilky, kdy přišla do Bradavic poprvé. Na zařazování se netěšila. Naštěstí byla vybrána do Nebelvíru. Měla skutečné štěstí. Když vyrazili s Hagridem k Bradavicím, zastavila se, protože ztratila hlavu a šla opačným směrem. Jen prváci měli jít s Hagridem. Vyšší ročníci odpočili pod můstkem ke kočárům. Uvědomila si to když na ni zakřičela Hermiona.
,,Kam jsi to chtěla jít?'' Usmála se Hermiona, když spolu byli v kočáře.
,,Nevěnovala jsem dostatek pozornsti, a neuvědomila jsem si, že jdu s prvákama.'' Pousmála se.
Kočár s Clarou a Hermionou se už rozjel. Harry a Ron jen čekali na další kočár.
,,Harry? Nemyslíš, že se ta Clara v poslední době chová divně? Když byly prázdniny, ani nám nenapsala.'' Pozvedl obočí.
,,Napsala mi, že její babička je nemocná a že se o ní musí postarat. Neměla čas někomu psát. Mě napsala jenom jeden dopis. A Hermioně poslala něco omluvnýho. A tobě...nevím co poslala.''
Ron si povzdechl. Za Harrym a Ronem byl kočár. Harry nastoupil jako první. Ron se posadil naproti němu. Kočár dojel až k Bradavickému hradu. Hermiona a Clara byly už ve velké síni a čekali na jejich kamarády.
,,Claro? Jak je na tom tvoje babička?'' Zeptala se s trochou starostí v hlase Hermiona.
,,Nic moc. Možná zemře. Já vím že už žádný léky nepomůžou. Teď si myslím, že jsem neměla jezdit do Bradavic. Měla jsem zůstat s ní. Bůh ví kdy zemře.'' Řekla smutně. Hermiona měla v očích trochu slz. Ale rychle je zahnala, když si všimla že se k nim blíží Ron a Harry. Harry si sednul naproti Claře. Hermiona seděla vedle Clary. Najednou Brumbál vstal z křesla, a začal mluvit.
Vítejte! Vítám vás znova v Bradavicích! Jak víte, po každých prázdninách se zde dělá zařazování. Proto bych vás nyní chtěl požádat, aby jste s potleskem přívítal naše nové žáky. Prosím, přívítejte prváky!''
Ve velké síni se začalo tleskat, hvízdat a pištět. Hermiona a Clara jen tleskali. Neměli náladu na pištění a na hvízdání. Profesorka McGonagallová vedla prváky ke stoličce, která byla před profesorským stolem. Profesorka McGonagallová se postavila za stoličku, otevřela si pergamen, a a jen řekla.
,,Takže, až povím jméno jednoho z vás, vystoupíte sem! Dám vám na hlavu moudrý klobouk, a vy budete zařazeni do koleje.''
Zařazování trvalo nejmíň patnáct minut. Někteří prváci neměli ze zařazení radost. Určitě by byli šťastnější, kdyby šli do jiné koleje. Zařazování skončilo, a začala hostina. Clara a Hermiona si povídali jen spolu. Na Harryho a na Rona ani nemrkli. Smáli se, jedli a něco si špitali. Pak když hostina začala končit, Ron se ještě narychlo zeptal Clary.
,,Claro? Proč si mi nenapsala o prázdninách?'' Clara se na něj podívala a usmála se.
,,Neměla jsem dostatek času. Zkus použít mozek, a přijdeš na to sám. Ahoj kluci!'' Odešla do ložnic. Ron stáhnul obočí.
,,Jak to myslela Harry?'' Zeptal se s údivem.
,,Zkus zapojit mozek. Hádej!'' Řekl Harry a překřížil ruce na prsou. Najednou se Ron lekl.
,,Protože má kluka?!'' Vytřeštil oči Ron.
,,Ne! Prosim tě pojď. Potom ti to řeknu.'' Harry pomohl Ronovi na nohy, a vydali se spolu do společenské místnosti.

Pokračování příště

Pro Nicoolku. Doufam ze jsme dobře napsala:) prosím pište komentíky

Diplom pro Nicoolku

9. srpna 2009 v 22:07 | Maryka13
Tak a je tu opět diplom:) tentokrát pro Nicoolku s HP:) doufam že se líbí:)