Srpen 2009

Tajemství poslední díl

31. srpna 2009 v 18:44 | Maryka13
Kapitola X. Ples

,,Ale Hermiona zbytečně riskovala život. Jsem sice její nejlepší kamarád. To samí bych pro ni udělal i já. Ale kdyby ona zemřela kvůli mně, nevím jak bych to přežil kdybych to přežil já a ona ne. A ještě ke všemu, nejsem tak důležitej jak se na první pohled zdá. A-''
,,Přátelé jsou důležití Harry. Na to nezapomeň. Proto to slečna Grangerová udělala. A to bylo od ni nesmírně milé. Udělala to z přátelské lásky k tobě.'' Usmál se na Harryho. Harry přikývl a pousmál. Podíval se na hodiny, a všiml si, že bude dvanáct hodin.
,,Pane profesore, můžu už jít?'' Optal se Harry. Brumbál přikývl na souhlas. Harry tedy vstal ze židle, a byl hned pryč z Brumbálovi pracovny. Harry měl ještě v plánu, zajít za profesorkou McGonagallovou na ošetřovnu. Když se pomalu přibližoval k velkým dveřím, všiml si na dveřích nápis: ,,Prosím, zde nechci žádné hádky a podobně. Děkuji.'' Harry si přečetl vzkaz a ušklíbl se. Nikdy se na ošetřovně nehádal. Maximálně s madame Pomfreyouvou. Otevřel dveře, a uviděl jak si Minerva zrovna bere nějáký prášek. Pousmál se, přibližoval se k ní. Pozdravil, a vzal si nějakou židli, aby se posadil k profesorce.
,,Jak se máte paní profesorko?'' Zeptal se Harry. Minerva se usmála.
,,Už lépe. Děkuju za optání. Jo a, pan Malfoy se ke všemu přiznal.'' Oznámila Minerva s malým úsměvem. Harry stáhnul obočí. To se jen tak přiznal? Jen tak sám od sebe? To není možný!!!
,,Paní profesorko, to se jen tak přiznal sám?'' Zeptal se Harry s údivem ve tváři. Profesorka zakroutila hlavou.
,,Ne. Ne to ne. Přiznal se díky Veritasérum. Byl tady na prohlídce. No a madame Pomfreyová mu dala čaj. Ani se ho nedotkl. Položil ho na stůl, a odešel někam s madame Pomfreyovou. Naštěstí já měla trochu síly, a dal jsem mu tam tři kapky Veritaséra.'' Přiznala profesorka.
,,A...kde jste vzala Veritasérum?'' Zeptal se Harry.
,,Od profesora Snapea. Řekl mi žé jde dnes na prohlídku. A proto mi přinesl lahvičku Veritaséra, abych zjistila kdo to vlastně udělal. No a přiznal se. Udělal to prý z pomsty. Byl prý posedlí láskou ke Gabriele. Ta ho však odmítla. A proto chtěl udělat tenhle naschvál. Nechtěl to udělat ale mně, ale jí.'' Vysvětlila profesorka.
,,Aha. Takže on byl posedlí láskou ke Gabriele. No, děkuju paní profesorko za informace.'' Pděkoval Harry, a pomalu vstával ze židle.
,,No děláte správně že už chcete jít. Ano, a Pottere!'' Vykřikla za ním ještě profesorka protože byl kousek před ní. ,,Nezapomeňte na ples. Tentokrát si ale vyberte nejiteligentnější a nejkrásnější. A ne jako ve čtvrté ročníku. Tam to moc dobře nedopadlo.'' Usmála se. Harry jí úsměv opětoval, a pak odešel z ošetřovny. Gabriela usnula u Vrby mlátičky. Nebyla ale sama. Byla tam s ní Hermiona. Gabriela jí usnula na rameni. Hermiona uviděla Harryho, a dala si prst před rty, čím naznačil, ať je tiše jak myška.
,,Před chviličkou usnula.'' Zašeptala Hermiona. Harry přikývl. Harry pak řekl Hermioně všechno co se dozvěděl u profesorky.
,,Aha, tak si měl nakonec pravdu. Gabriela by chtěla, aby si ji pozval na ten ples.'' Usmála se. Harry se taky usmál. Pohladil Gabrielu po tváři, a Hermioně dal přátelský polibek na tvář. A pak odešel.

Ples

Ples začal ve Velké síni. Harry teda pozval Gabrielu. Jediní oni dva seděli u stolu. Ron tentokrát znova pozval Hermionu. Ale teď se mu to konečně povedlo. Harry to už nemohl v sobě pořád dusit. A tak se zeptal.
,,Smím tě požádat o tanec má drahá?'' Zeptal se se širokým úsměvem. Gabriela se zasmála. Vypadala nádherně. Měla černé šaty, malý výstřih a kus látky za plazil za jejíma nohama.
,,Samozřejmě můj drahý. Haha.'' Zasmála se. Podala mu svou pravou ruku. Harry ji lechce uchopil, a políbil a hřbet dlaně. Pak jí něžně pomojhl na nohy. Tančili spolu asi 3 písničky. Při poslední písničce, ji Harry políbil. Hermiona a Ron se posadili. Když uviděli, jak Harry líbá Gabrielu, Hermiona se usmála, a Ron na něj ukazoval jedničku.
,,Miluju tě Harry Pottere.'' Usmála se.
,,Já tebe taky Gabrielo.'' Úsměv jí opětoval.

Konec

Tajemství 9

31. srpna 2009 v 14:44 | Maryka13
Kapitola IX. Předposlední dobrodružství

,,No profesor Snape se na mě rozlobil protože jsem neosmítl odstup od případu který se tu teď dějí. Několik studentů si stěžovalo, že pan Malfoy jim dělá schválnosti. Profesor Snape si to nechce přiznat. Myslí si že jsme si na pana Malfoye jen tak zasedli. A také si myslí že má svou kolej pod kontrolou. Nechci mu hubovat, je to výborný profesor a já mu důvěřuji.'' Řekl Brumbál s malým úsměvem na tváři. Harry přikývl. Možná má Brumbál pravdu. Ale Harry si i tak s ním nikdy nepadnou do oka. To Harry ví už celá léta. Snape ho nenávidí protože se mu v něm odráží jeho minulost, a Harry jeho protože se k němu nechoval příliš hezky.
,,Chápu pane profesore. Ale i tak se nesnášíme. Sám víte až moc dobře proč. Tak nemá cenu vysvětlovat proč se nanávidíme.'' Vysvětlil Harry. Brumbál přikývl.
,,Ano. Ale kvůli profesoru Snapeovi jsem s tebou mluvit nechtěl. Chtěl jsem s tebou mluvit o slečně Gabriele. Slečna Gabriela se domníva že jí dal do věcí pan Malfoy mrtvého hada. Proto se Severus tak rozčílil. No a já jsem jí slíbil, že zjistím kdo to udělal. Harry, nejsi sám, kdo si myslí že to co se stalo paní profesorce, muže pan Malfoy. Profesor Snape nemá rád když někdo uráží jeho žáky.''
Harry se pousmál a přikývl na souhlas. Brumbál ho vybídl aby se posadil na nabízenou židli.
,,Pane profesore a kde máte toho hada? Chtěl jsem ho vidět. Gabriela mi řekla že Malfoy ji o něco požádal a ona to neudělala. A vlastně potom našla mezi svími věsmi toho mrtvýho hada. Sám nevím proč něco takovýho udělal. No vlastně vím.'' Řekl Harry.
,,A proč?'' Zeptal se Brumbál.
,,Protože mi Gabriela měla udělat nějaký naschvál. Ale neudělala. A vlastně den po tom našla toho hada v kufru.'' Odpověděl Harry.
,,Ach tak. To mi slečna Gabriela neřekla.''
,,Smím se zeptat, jak dlouho bude profesorka na ošetřovně?'' Zeptal se zvědavě Harry. Brumbál se nadechl.
,,Paní profesorka by měla být asi tak ještě týden na ošetřovně. Madame Pomfreyová říkala že se ještě z toho tolik nedostala. Ty jsi prý byl taky v učebně. Proč jsi nebyl na ošetřovně?'' Zeptal se Brumbál s pozvednutým obočím.
,,Nebyl jsem na tom tak zle jako profesorka McGonagallová. A kdo vám to řekl?''
,,Profesor Snape.'' Odpověděl.
Harry si to myslel.
,,Ja to věděl. Snape vlastně zachránil profesorku.''
,,No ano. To ano. Také to bylo velmi ušlechtilé. A slečna Grangerová má také velkou zásluhu.'' Řekl Brumbál s malým úsměvem.
,,Ano to má. Ale...''

Pokračováni později

Tajemství 8

31. srpna 2009 v 12:15 | Maryka13
Kapitola VIII. Polibek

Harry hlavu přibližoval ke Gabriele. Pak rty, a pak ji políbil. Malý letmý polibek to byl. Pak ji něžně odstrčil. Gabriela se překvapeně usmála.
,,A já myslela že miluješ Hermionu. Podívej. Já ti věřím. Také si myslím že v tom má prsty Malfoy. Tenkrát po mně chtěl takovou hnusotu.'' Řekla Gabriela se sklopenou tváří. Harry se podivil. Jakou hnusotu? Pomyslel si. Ale nedokázal to už v sobě dusit.
,,Jakou hnusotu? O co tě požádal?'' Zeptal se Harry. Gabriela se na něj smutně podívala. Nadechla se k hovoru.
,,Chtěl po mně, abych ti udělala nějaký hrozný naschvál. Ale já to odmítla. A jednou udělal naschvál mně. Dal mi mezi věci mrtvého malého hada.''
Harry se v duchu lekl. Mrtvého hada? No to je úžasny. Harry se narychlo zeptal.
,,Teď je kde ten had?'' Zeptal se rychle a důležitě.
,,Dala jsem ho Brumbálovi. Stěžovala jsem si u něj ale Snape ho zase bránil. Byl v jeho pracovně také kvůli stížnosti na Crabbeho. Proč?''
Harry neodpověděl. Začal utíkat do do hradu. Před dveřmi Brumbálovi pracovny, byla malá hádka. Nejspíš mezi Snapem a Brumbálem.
,,...stížnosti mně už lezou na nervy. Slečna Gabriela nemá snad nic jiného na praáci než něco házet na mé studenty?!!!'' Vykřikl Snape.
,,Slečna Gabriela mi řekla že pan Malfoy po ní něco chtěl. Ale ona odmítla a hned den po tom měla mrzi věcmi mrtvého hada. Myslíte že je to náhoda?'' Zeptal se dost rozčíleně Brumbál.
,,Proč by to nemohl být někdo jiný? To snad mi chcete říct že já nedohlížím na svou kolej?''
,,Samozřejmě že dohlížíš. To jsem neřekl. Ale pan Malfoy si možná s vámi zahrál a proklouzl vám mezi prsty.'' Odpověděl Brumbál.
,,Tak tohle si o mně myslíte. No, aspoň máme jasno. Pokud ale zjistím že to nebyl student z mé koleje, promluvím si s Potterem.'' Řekl Snape však potichu naštvaně. Harry zachytl málokterá slovíčka. Však ale svoje jméno nepřeslechl proto šel kousek dál, aby vypadalo, jako že právě přichází. Protože Snape právě odcházel z Brumbálovi pracovny. Když Snape bouchnul s dveřmi, Harry si všiml že je nějak naštvaný. Raději na něj ani nepromluvil. Snape si ho všiml.
,,Brumbál s vámi chce mluvit.'' Řekl nebezpečně potichu.
,,Jistě.'' Řekl Harry. Snape se ušklíbl, a odešel pryč. Jeho plášť za ním vlál. Harry zaklepal a vstoupil.
,,Á Harry. Akorát jsem chtěl s tebou mluvit.'' Řekl Brumbál s úsměvem.
,,Já vím pane profesore. Profesor Snape mi to řekl.'' Pousmál se.
,,Ach pan Snape...''

Pokračováni později

Tajemství 7

31. srpna 2009 v 1:51 | Maryka13
Kapitola VII. Dopis

,,No Harry dokáže být opravdu moc milý. Je to takový dobrý umělec. Někdo by to do něj ale neřekl. On je velice dobrý kluk. Mám ho strašně moc ráda. Co ty Gabrielo? Máš ho taky radá?''Zeptala se mile Hermiona. Gabriela se usmála. Přikývla. Ano, měla ho moc ráda. A věří, že i on ji má rád. Nebo aspoň si to myslí. Snad ano.
,,Ano mám ho ráda. Všichni ho máme rádi. Teda kromě Zmijozelských. No, opravdu je to moc hodný kluk. A-''
,,Ty si do něj zamilovaná. Jen to přiznej!'' Usmála se Hermiona. Gabriela se zasmála. Posadila se na kraj Hermioniny postele. Začala se trochu usmívat.
,,Proč bych do něj byla zamilovaná Hermi? Ne nejsem! Proč bych byla? A, nejsi náhodou ty, do něj zamilovaná?'' Usmála se. Hermiona se pousmála.
,,Samozřejmě že ne. Ale ty si poslední dobou nějaká podivná. Ale, bylo mi tě líto, když ses rozešla s Seamusem. Rok si s nim chodila. A pak to stejně dopadlo špatně. Víš, tak nějak to chodí.'' Řekla Hermiona. Gabriela přikývla. Pak se nadechla a řekla že se půjde osprchovat. Hermiona tedy souhlasila.
,,A prosim tě, až se osprchuješ, v koupelně mam parfém. Přines mi ho prosím jo?'' Zeptala se Hermiona s malým úsměvem na tváři. Gabriela tiše přikývla.

O deset minut později

Gabriela strávilave sprše deset minut. Vychutnávala si totiž horkou vanu. Když byla v županu, vzala parfém ze skříňky, a odešla z koupelny.
,,Tak tady máš ten parfém Hermi.'' Oznámila Gabriela. Hermiona si parfém převzala od Gabriely.
,,Díky. To je on.'' Pousmála se. Gabriela přikývla.
Gabriela se šla do šatny převléct do džnýnů, a černého tryčka. Jedním slovem vypadala nádherně!!!
,,Hermi půjdu k Vrbě mlátičce. Půjdeš semnou?'' Optala se Gabriela Hermiony.
,,Ne díky. Zůstanu v posteli.'' Řekla Hermiona.

O sedm minut později

Gabriela seděla u Vrby mlátičky. Koukala se na nebe a přemýšlela o Malfoyovi. Profesorka McGonagallová teď leží na ošetřovně. Gabriela zadoufala, že se profesorka co nejdřív uzdraví. Jinak by to nepřežila. K ní najednou přišel Harry. Posadil se vedle ni, a pousmál se na ni.
,,Proč tu jseš tak sama?'' Zeptal se Harry.
,,Přišla jsem se podívat na Vrbu mlátičku.'' Odpověděla mile.
Harry pak udělal něco neočekávaného.
,,Co to děláš Harry?'' Zeptala se.

Pokračování později

Tajemství 6

31. srpna 2009 v 0:10 | Maryka13
Kapitola VI. Spánek

Tak až se vratím, tak to proberem i společně jo?'' Řekla Hermiona. Harry přikývl. Hermiona se usmála a odešla s Gabrielou do ložnic. Harry se přemístil k pohovce před krbem. Ron se mezitím cpal křupkami. Harry se na něj díval s jedním pozvednutým obočím. Ron zastavil přežvykování, a začal mluvit.
,,No co? Mam hlad.'' Harry se rozesmál. Pak uviděl přicházející Hermionu.
,,O čem je řeč?'' Zeptala se s malým úsměvem ve tváři. Pidívala se na Harryho, a na Rona který právě začala znova přežvykovat. Měl plnou pusu těch křupek. Každý by se vsadil, že by se málem i udusil.
,,Ale o ničem Hermi. Tak. Podle mě to byl Malfoy. Říkejte si co chcete. Ale já si myslím že to byl on. A ke všemu jsem si všiml, že nebyl ani tak moc překvapenej. No co by jste tomu řekli, kdyby to byl opravdu on? Taky nic? Nechali by jste to plavat? To by jste nemysleli vážně.'' Harry byl dost naštvanej. Vlastní přátelé, a oni mu nevěří. To byl jako šok. Jako kdyby se probudil ze zvláštního snu. Neuvěřitelné. Hermiona si povzdychla a řekla. Položila mu ruku na rameno.
,,Harry, ja ti nevěřím protože, nemáš žádný důkaz že to byl Malfoy. Nebráním ho. Ale jen říkám co je možné.'' Řekla Hermiona. Harry se zamračil a odstrčil její ruku pryč. Odešel do ložnic. Hermiona se na něj smutně podívala. Když prudce zabouch dveře, Hermiona sebou škubla, a pak se rozplakala. Ron ji poplácal po rameni.
,,Taky půjdu spát.'' Řekla Hermiona, a doslova utekla do ložnice.

Ráno osm hodin

Hermiona a Gabriela se vzbudili ve stejný den. Byla sobota, a to znamenalo volno. Hermiona se probudila jako první. Asi tak tři minuty po Hermioně se probrala Gabriela.
,,Nazdar Gabri.'' Pozdravila Hermiona ne moc veselým hlasem. Včéra večer ještě plakala do polštářů kvůli Harrymu. A teď má ještě červené oči. Byla neuvěřitelně smutná. Skoro stejně jako tady Gabriela. A možná ještě hůř.
,,Ahoj Hermi. Stalo se něco?'' Zeptala se Gabriela. Všimla si jejich čevených očí. Už věděla že plakala.
,,Proč si brečela?'' Zeptala se. Hermiona se na ni podívala s otevřenými ústy. Jak to ví? Pomyslela si Hermiona v duchu.
,,Jak to vím? Všimla jsem si tvích očí. Máč je červený jak samotný ďábel.'' Usmála se na Hermionu. Hermiona jí úsměv opětovala.
,,Brečela jsem kvůli Harrymu. Včéra večer se na mě naštval.'' Svěřila se Hermiona potichu, že ji bylo sotva slyšet. Ale Gabriela jí náramně rozumněla. Přikývla,
,,Aha. To mě mrzí. Asi jsem se neměla ptát co?'' Zeptala se posmutněle. Hermiona se pousmála a zakroutila hlavou.
,,Ale ne. Škoda byla napáchana. To už je jedno.'' Usmála se. Gabriela pokrčila rameny. Slezla z postele, vzala si župan a bačkory a šla do společenské místnosti. Za chvilku si půjde dát sprchu. A už se na to hrozně moc těší. Ve společenské místnosti nebyl nikdo. Ale na pohovce byl papírek. Gabriela ho vzala do rukou. To byl vzkaz od Harryho pro ni.
,,Gabri.
Prosím tě omluv se za mě Hermioně. Nechtěl jsem tak vyjet.
Chtěl jsem ti jen napsat, že jsi rozkošná ve spaní.
Tvůj kamarád Harry.

Když dočetla, utíkala za Hermionou. Když byla v ložnici, předala vzkaz Hermioně. Ta ho přečetla a pak se začala usmívat.
,,To je hezké. No...''

Pokračování později:)

Tajemství 5

30. srpna 2009 v 22:43 | Maryka13
Kapitola V. Odměna

,,Podle mě v tom má prsty Malfoy. Ten má prsty skoro ve všem.'' Pověděl Harry. Ron a Hermiona se na sebe podívali. Hermiona pokrčila rameny. Ron se jen ušklíbl, a Hermiona jen zakroutila hlavou a zorničkami.
,,Harry, nemáš žádný důkaz. Kdyby to byl Malfoy, tak by tolik neutíkal. A-''
,,Ty jseš na Malfoyově straně? To ti pěkně děkuju Hermiono!'' Rozčílil se Harry. Hermiona jen dýchala a obočí stáhla do smutku.
,,Harry, promiň. Já samozřejmě nejsem na Malfoyově straně. Nikdy jsem nebyla na jeho straně. Vždycky jsem byla na tvé straně.'' Pohladila Hermiona Harryho po ruce. Harry její ruku uchopil do svých dlaní a začal ji hladit. Hermiona se začala usmívat. Pak se k nim připojila Gabriela.
,,Gabrielo!'' Harry pustil Hermioninu ruku, a objal Gabrielu. Gabriela se usmála a objala ho také.
,,Jak to že ses tak brzo vzbudila?'' Zeptal se Harry potěšeně. Gabriela to nechápala.
,,Co se děje? Vždyť jsem nezemřela. A nebo jo?'' Zeptala se s údivem ve tváři Gabriela.Hermiona a Ron se zasmáli. Harry s nimi.
,,Ne. Nezemřela si. Jsi naživu. Ale buď ráda že jsi dneska nebyla na hodině.'' Řekl Harry.
,,Na jaký hodině? Lektvary? Obrana? Bylinkářství?'' Ptala se.
,,Kouzelné formule.'' Odpověděla tentokrát Hermiona. Gabriela přikývla.
,,Aha. Co se tam stalo?'' Zeptala se vystrašeně. Harry ji pohladil po rameni, a vybídl ať se posadí.¨
,,Víš. Profesorka McGonagallová nás chtěla naučit jak se vyčaruje Vlkodlačí tesák. No, vyvolala Malfoye, ale ten to neudělal. Nevím jestli to udělal schválně, ale podle mě jo,'' Podíval se na Rona a Hermionu. ,,Tak to udělala profesorka. No a ona nechtíc vyčarovala místo kopie opravdový otrávený Vlkodlačí tesák.'' Dopověděl Harry.
Gabriela se celá třásla. Svou hlavu opřela Harrymu o rameno. Hermiona ji pohladila po zádech.
,,Gabri. Ona se z toho dostane.'' Gabriela přikývla. Harry se podíval na dvojici, která vedle něj sedí. Hermiona jen pokrčila rameny, a Ron se smutně pousmál.
,,Myslím že Brumbál zítra ráno udělá proslov o profesorce, že Kouzelné formule se ruší na dobu co si poleží na ošetřovně, a nebo že je někdo nahradí.'' Řekla Hermiona smutně. Harry kývl na souhlas. Harry se podíval na Gabrielu. Všiml si že spí. Usnula rychle. Pomyslel si Harry v duchu. Hermiona se podívala na Harryho.
,,Co se děje Harry?'' Optala se s pozvednutým obočím. Harry se usmál a zakroutil hlavou
,,Nic. Gabriela mi usnula na rameni. Odnesu ji do postele.''
,,Počkej! Počkej Harry! Já ji tam odnesu. Chci říct doprovodím. Já bych ji neunesla. Nějaká holka by se tam mohla převlékat a pak by si mohla stěžovat u Brumbála. Sice vím že tě má rád ale chápeš že ano?''
,,Dobře Hermi. My tady s Ronem probereme jednu věc.'' Řekl rozhodně Harry.
,,Dobře tak...''
Pokračování později

Tajemství 4

30. srpna 2009 v 20:37 | Maryka13
Kapitola IV. Otrava

,,Tohle je smrtelně nebezpečný vlkodlačí tesák. Nepřibližujte se k tomu! A ani nedotýkejte! Raději všichni zmizte! Tak slyšíte?!!! Všichni zmizte!!!'' Zakřičela profesorka McGonagallová. Všichni vyběhli ze dveří od učebny. Včetně Malfoye. Profesorka se začala skácet k zemi. Když byli všichni pryč z učebny, všichni si šuškali co se to vlastně stalo. Harry si vzpomněl na profesorku. Nemůže ji tam jen tak nechat! Vždyť se jí něco stane! Musí ji zachránit! Harry začal kličkovat mezi utíkajícími se studenty. Pak tam narazil čirou náhodou na Hermionu. Hermiona ho chytila předloktí.
,,Harry kam to utíkáš? Snad ne zpátky do učebny?! Ty ses zbláznil! Vždyť ten jed začal působit na celou místnost!'' Křičela Hermiona, aby překřičela křik, který se kolem nich děl. Harry stáhnul obočí.
,,Cože?! Jak to že začal působit na celou místnost?!! To není možný!'' Zakřičel Harry. Hermiona přikývla.
,,Já vím že to není možný. Ale je to tak!'' Zakřičela Hermiona. Harry jí dal polibek na tvář a utíkal do učebny. Hermiona se za ním smutně dívala. Harry byl už v učebně. Uviděl profesorku Minervu, jak leží na zemi. Harrymu se nějak udělalo zle. Skácel se k zemi. Hermiona přiběhla do učebny. Uviděla, jak tam leží Harry a profesorka. Vytáhla hůlku a zakřičela ,,RELIENSE!!!,, a jed začal ustupovat. Přiběhla k Harrymu, a začala si ho prohlížet. Harry začal kašlat. Hermiona si oddechla. Podívala se na profesorku. Přiběhla tentokrát k ní, a prohlížela. Najednou ji někdo odstrčil. To Snape. Začal si profesorku prohlížet. Pak ji vzal za ruku, pomohl na nohy, a šel sní na ošetřovnu.
,,Her...Hermiono!'' Zakoktal Harry. Hermiona k němu přispěchala.
,,Copak Harry?'' Zeptala se Hermiona vystrašeně. Harry ji pohladil po tváři. Hermiona mu pohladila ruku.
,,Nepotřebuješ na ošetřovnu?'' Zeptala se důležitě. Harry zakroutil hlavou.
,,Ne. Nepotřebuju na ošetřovnu. Ale...byl bych ti vděčný, když mě dostaneš do společenské místnosti.'' Pousmál se Harry. Hermiona se usmála a přikývla. Pomohla mu na nohy, a šla s ním ven z učebny. Harry šel z těžka. Ale zvládal to. Náhodou k nim přispěchal Ron.
,,Harry! Ty blázně!'' Vyštěkl Ron. Vzal jeho paži, a dal si ji kolem krku. Pomáhali mu až do Nebelvírské haly.
,,Půjdu se podívat jak je na tom Gabriela. Je deset hodin tak asi bude ještě spát. Ale podívám se jak spí.'' Pověděla Hermiona. Harry a Ron přikývli. Seděli na pohovce a dívali se do krbu.
,,Kdo by chtěl otrávit profesorku ?''Uvažoval Harry. Ron pokrčil rameny. Najednou se k nim někdo posadil. To Hermiona.
,,Spí. Ale, někdy tak před 15ti minutami plakala. Má u sebe mokrý kapesník a polštář má od slz zmáčený.'' Pověděla Hermiona smutnou novinku.
,,Myslím že to měla být léčka. Ale rozhodně ne na paní profesorku McGonagallovou. Ta nikomu nic neudělala.To muselo být na někoho jiného.'' Řekla Hermiona. Oba dva chlapci přikývli.
,,Máš pravdu. Podle mě v tom má prsty...''

Pokračování později:)

Tajemství 3

30. srpna 2009 v 18:01 | Maryka13
Kapitola III.Vlkodlačí tesáky

,,TICHO!!! Nebo vás v něco proměním! A to bude lepší, než si odpykávat trest u pana Snapea a nebo u pana Filche! Nebudu riskovat, že kvůli vám dostanou infarkt! No nic. Dneska se budeme učit, jak vyčarovat ,,Vlkodlačí tesáky.'' Malfoy něco zašeptal Crabbemu do ucha. Ten se uchychtl. Profesorka pozvedla obočí.
,,Máte nějaký problém pane Malfoyi? Zeptala se profesorka. Malfoy se ušklíbl.
,,Jenom, k čemu nám budou sloužit Vlkodlačí tesáky?'' Zeptal se drze Malfoy. Profesorka se usmála.
,,Správná otázka. Strhávám Zmijozelu 5 bodů. Vlkodlačí tesáky jsou nebezpečně obranné předměty. Jen kdyby jste člověka těmi tesáky jen trochu škrábli, tak se z člověka promění vlkodlak. Ale nejsem si jistá, jestli by tohle zabralo i na vy-víte-koho. A ani si nejsem jistá, kdo tyhle nebezpečné vynálezy vymyslel. Salazar Zmijozel to ale být nemohl. Tyhle vynálezy vznikli před pěti lety. Ale nemusíte se bát. Na hradě máme jen kopie. Do rukou bych vám opravdový tesáky od vlkodlaka nedala. Za to bych vás potrestala. Tak zaklínadlo je ,,Levirerness.,, Tak, kdo by to chtěl zkusit první? Tak třeba...pan Malfoy. Ten tady byl dneska nejchytřejší. Tak prosím pane Malfoyi. Levirerness.'' Harry, Ron a Hermiona se zahyhňali. Profesorka se na ně podívala. Smích je přešel.
,,No tak! Vám se taky nikdo neposmívá.'' Otočila hlavu zpátky k Malfoyovi. Malfoy držel hůlku, a jen se dívala před sebe. Profesorka se na něj dívala.
,,Máte snad s tím nějaký problém Neumíte říct zaříkadlo?'' Většina žáků se zasmála. Ale Zmijozelští, jako kámen. Téhle profesorky se dost báli. Byla taky druhá nejpřísnější profesorka v Bradavicích. Na prvním byl Snape. Profesorka vytáhla hůlku.
,,No nic. Já to udělám za vás. Ale za trest dostanete úkol. Ostatní budou dnes bez úkolu.'' Všude zajásalo. ,,Jóóóóóó!!!!!'' Profesorka se usmála. Měla radost když jsou šťastný. Měla děti ráda. I když jí lezli na nervy. Žáci se posadili. Zpět do lavic. Ještě si ale šuškali něco o tom, že to je dobře. Že oni jsou bez úkolu, a jedinej Malfoy má úkol. Tak tohle je Harryho, Ronova a Hermiony nejlepší hodina. Profesorka má asi dobrou náladu když je po celých třech měsícech nechala konečně bez úkolů.
,,Levirerness!'' Řekla profesorka. Před Malfoyiem a před profesorkou McGonagallovou se objevil velký krvavý tesák. Minerva se podivila. Žádná jejich kopie neměla krvavý vlkodlačí tesák.
,,Nesahejte na to! To je pravý krvavý tesák. Je....''

Pokračování později:)

Tajemství 2

25. srpna 2009 v 12:15 | Maryka13
Kapitola II. Rozchod

,,Dyť jsem ti říkala, že se můžem rozejít! Mně už na tobě nezáleží a-''
,,A ani nezáleželo viď?! Od samýho začátku! To je hned vidět!'' Vyštěkl Seamus. Gabriela stáhla obočí ve smutku.
,,To není pravda! Záleželo! Ale tobě na mně ne! Dvakrát jsi mě podvedl! A ke všemu se stejnou dívkou! To je podle tebe spravedlivé?! Já jsem tě nikdy nepodvedla! Ale ty mě už podruhý! To není vůbec spravedlivé!'' Všichni kolem se na ně dívali. Gabriela padla do křesla, a začala plakat. Harry k ní přistoupil. Gabriela objala Harryho kolem krku.
,,Řekněte mu prosím někdo ať jde pryč. Prosím.'' Poprosila Gabriela.Najednou někdo přišel do společenské místnosti. To profesorka McGonagallová.
,,Tady je takový kravál! Co se tady děje?!!!'' Vyštěkla profesorka.Všichni žáci se podívali na Seamuse a na Gabrielu. Gabriela si toho všimla, a začala naříkávat hlasitě.
,,Proč na mě všichni koukáte?! Copak jsem hvězda?!'' Vyštěkla a znova začala plakat. Profesorka k ní přistoupila a poplácala po rameni.
,,Proč tady takl všichni stojíte? Copak nemáte být dávno v posteli?! Všichni profesoři už spí! A jednoho z nich jste probudili! Hádejte koho!'' Studenti mlčeli. ,,Pane Finnigane, vy půjdete semnou! Je sice půl jedenácté večer, ale to nevádí. Budete 100x opisovat větu ,,Neřvu tady na celý hrad.,, Slečnu Gabrielu z toho dneska vynechám.Je psichycky zníčená. Budete to opisovat zítra semnou po vyučování ano slečno?'' Zeptala se profesorka. Gabriela tiše přikývla. ,,A jestli vy budete zítra v mé hodině spát pane Finnigane, tak vám dám horší školní trest. U pana Snape. Nebo u pana Filche.'' Usmála se profesorka. Seamus polknul. ,,Tak pojďte semnou. ,,A ještě něco! A to platí pro všechny zítra nechci vidět žádné zívání! Jinak máte šklní trest! A to u pana Filche!'' Pak Seamus vyrazil s profesorkou do kabinetu. Když profesorka zavřela dveře, všichni šli spát. Nechtěli si zítra odpykávat trest u Filche! To rozhodně ne! Jediný Harry a Gabriela byli vzhůru. Gabriela mu plakala na rameno. Byla neuvěřitelně zničená. Harry nevěděl jestli by mohla zítra na vyučování. Jestli by raději nešla ke na ošetřovnu k madame Pomfeyové. Bylo by to lepší. Když mu Gabriela usnula na rameni, Harry ji vzala do náruče, a odesl do ložnice. Položil Gabrielu na zem, ale přidržel ji. Potichu otevřel dveře od dívčích ložnic, a vstoupil i s Gabrielou. Položil Gabrielu na postel a přikryl ji peřinou. A odešel.
Ráno
Kouzelné formule začínají za pět minut. Všichni už byli ve třídě, a měli připraveno na vyučovací hodinu. Profesorka McGonagallová přišla do třídy.
,,Tak žáci. Jak jsem říkala! Nechci zde dneska žádné zívání a....kde je slečna Gabriela?'' Zeptala se profesorka. Harry odpověděl.
,,Byla psichycky zníčená. Odnesl jsem ji na ošetřovnu. Dneska by to nezvládla.'' Odpověděl Harry. Profesorka přikývla.
,,Dobrá tedy. Pane Finnigane. Nechci aby jste zíval a nebo aby jste usnul! Jinak víte co vás čeká!'' Řekla přísně profesorka. Všichni otráveně říkali : ,,néééé!.,,
,,TICHO!!! Pokud se tak budete chovat, tak....''

Pokračování později

Tajemství 1 : Pro Nicoolku

25. srpna 2009 v 11:21 | Maryka13
Kapitola I. Ahoj

Gabriela Marinová studentka v patém ročníku chodila s Seamusem Finniganem. Měli se moc rádi, ale taky se někdy pohádali kvůli hlouposti, jako nějácí sourozenci. Například už jsou v Bradavicích tři měséce, a už se jeden měsíc hádají. Jsou neuvěřitelní hádači. Teď se Seamus chtěl pořád usmiřovat, ale Gabriela ne. Měla dost toho, já se ti omlouvám, já to tak nemyslel, a podobný hlouposti. Tohle neměla ve zvyku. Tohle opravdu ne. Neměla v oblibě se hned usmiřovat po některých hádkách, a pak za dva týdny příjít, a omlouvat se. To opravdu neměla ráda. Gabriela seděla v křesle ve společenské místnosti a dívala se všude kolem. Najednou k ní přišel Seamus.
,,Gabri. Prosím....já se ti omlouvám. Nebyli jsme k sobě dvakrát příjemní, ale, teď se to může změnit.'' Seamus pořád naléhal. Gabriela se zvedla a začala říkat.
,,Copak ti to vůbec nedochází?! Můj ty bože! Já nejsem na tyhle srdeční emoce! Prostě jsme se pohádali a takhle to zůstane! To se prostě nedá nic dělat! Jestli se chceš takhle nadále omlouvat, tak se můžem rozejít!'' Vyštěkla Gabriela. Seamus se zamračil, a odešel pryč. Gabriela se na něj dívala jak odchází. Seamuse to zamrzelo protože to přeci byla jeho dívka. A ne nějaká rozmazlená sestřička! Bohužel se ale tak chovala. Seamus ale nevěděl co má udělat aby se z toho dostala. Aby zase byla normální holka jako před tím. To prostě nevěděla.
,,Zase jste se pohádali?'' K ní přišel Harry. Gabriela se na něho podívala. A přikývla.
,,Jo. Už jsme se znova pohádali.'' Odpověděla Gabriela.
,,Proč se pořád hádáte? Co jste si udělali?'' Zeptal se Harry a mozek mu začal pracovat přemýšlením. Že by kvůli tomu, že na sebe nemají moc času? Nebo protože jednou našla Seamuse se líbat s jinou holkou, ale ona mu to odpustila?
,,Pohádali jsme se, protože, mě znova podvedl. Nedal si říct, a neuposlechl mě. '' Začala mít v očích slzy. Harry ji pohladil po rameni. Gabriela mu pohladila ruku, a dala na ni hlavu.
,,Proč jsou někteří kluci takový pitomci Harry? Proč není víc takových kluků jako jsi ty?'' Začala vzlykat. Harrymu bylo líto, že se trápí. Druhou rukou ji začal hladit po vlasech, a pak jí položil hlavu na hlavu. Byli velice dobrými přáteli. Měli se opravdu moc rádi. Jinak by se dalo říct i jinak, ale to zase ne. Ne, nemilovali se. To zase ne. Ale měli se moc rádi. Gabriela byla moc srdečná. Nedokázala by podvést Seamuse, i kdyby to chtěla. Není jako on. Není ta, který se zalíbí chlapec, začne s ním chodit, a pak se jí zalíbí jiný chlapec a začne toho druhého chlapce podvádět. Ne. Taková ona není. Je jiná. Opravdu jiná. Harry ji políbil do vlasů. Najednou tam přišel Seamus.
,,Ty blázne! To je moje dívka! Dej od ni ruce pryč!'' Vykřikl Seamus. Gabriela se lekla. Harry se zeptal.
,,Máš snad nějaký problém?! Ty jsi ten kdo tady Gabrielu jenom ničí! Ona není pro tebe ta pravá! Najdi si nějakou, která bude jako ty!'' Nakednou se Seamus neovládl, a rozběhl na Harryho tentokrát museůla zasáhnout Gabriela.
,,No tak neblázni! Dyť jsem....''

Pokračování později:)